Badania termowizyjne

Badania termowizyjne

budownictwo

 • Kontrola jakości izolacyjności cieplnej przeprowadzona na etapie odbioru nowego budynku pozwala na wykrycie wad oraz dostarcza wiarygodnych danych do sporządzenia certyfikatu energetycznego.
 • Termografia jest najszybszą metodą wykrywania stref wzmożonej ucieczki ciepła bez angażowania specjalistów budowlanych, żmudnych obliczeń czy analizy szczegółów konstrukcyjnych budynku.
 • Dzięki obrazom termograficznym w prosty i obiektywny sposób można zaplanować a potem kontrolować jakość wykonanych prac termomodernizacyjnych, szczelność ocieplenia, dokładność montażu stolarki drzwiowej i okiennej. Mając niezbite argumenty w przypadku składania reklamacji od niedokładnie wykonanych prac.
 • Wilgotne ściany mają inne właściwości cieplne niż ściany suche w związku z tym na termogramach uwidaczniają się skutki przenikania wody od gruntu lub przeciekającego dachu. Co nie tylko ułatwia podjęcie decyzji o remoncie i jego zakresie ale i pozwala kontrolować efekty prac osuszeniowych.
 • Negatywne skutki złego osuszenia ścian piwnicy wyjdą w postaci szkodliwego dla zdrowia grzyba dopiero po dłuższym okresie użytkowania. A po takim czasie dochodzenie od wykonawcy poprawienia wadliwie wykonanej pracy będzie czasochłonne, kosztowne lub nawet w ogóle niemożliwe. I tutaj z pomocą przychodzi termografia, pokazująca to co dla ludzkiego oka jest ukryte.
 • Termowizja świetnie sprawdza się do wykrywania wody wnikającej do pomieszczeń poprzez podłogi, ściany lub dachy. Szczególnie w przypadkach gdy skutki widoczne są w miejscach oddalonych od samych źródeł nieszczelności. Metoda tradycyjna polegająca na inwazyjnym poszukiwaniu źródeł przedostawania się wilgoci jest czasochłonna i wprowadza znaczne koszty.
 • Przy pomocy termografii można lokalizować rury hydrauliczne bez uciekania się do metod inwazyjnych. Obraz z kamery pozwala bardzo precyzyjnie wyznaczyć przebieg instalacji.
 • Wycieki są bardzo łatwo wykrywalne przez zdjęcia termograficzne. Tradycyjna metoda wymagałaby zerwania powierzchni maskujących dla określenia miejsca i wielkości wycieku.
 • Nieodpowiednie ułożenie przewodów kanalizacyjnych może doprowadzić do osadzania się nieczystości wewnątrz rur. Zalegające osady zmniejszają przepustowość instalacji doprowadzając w konsekwencji do jej zatkania. Zdjęcia termowizyjne skutecznie wskazują dokładne miejsce problemu.
Wynik badania przekazywany jest w zależności od potrzeb klienta w formie :
 • zdjęć termowizyjnych oraz zwykłych zdjęć fotograficznych pomocnych przy lokalizacji mostków termicznych,
 • raportu w formie uproszczonej (termogramy wraz ze zdjęciami lokalizacyjnymi, opisy do poszczególnych termogramów),
 • pełnego raportu (termogramy, analiza temperaturowa, sprawozdanie z badania, komentarz eksperta).

Cena usługi uzgadniana jest indywidualnie w zależności od :
 • rodzaju budynku (domy jednorodzinne, kamienice, bloki wielorodzinne, hale, etc.),
 • ilości zdjęć lub czasochłonności badania,
 • formy raportu. 
Zapraszamy do zapoznania się z naszą autorską prezentacją dotyczącą wad termicznych w budynkach

Promocje

Badanie termowizyjne zewnętrzne i wewnętrzne budynku jednorodzinnego lub mieszkania już od 299 zł. Dojazd wyceniany indywidualnie.

Pakiet CIEPŁE MIESZKANIE (badanie termowizyjne wewnętrzne wraz z testem szczelności i lokalizacją nieszczelności) za jedyne 499 zł. Dojazd wyceniany indywidualnie.

Pakiet BUDYNEK ENERGOOSZCZĘDNY PREMIUM dla nowo budowanych domów jednorodzinnych (badanie termowizyjne wewnętrzne i zewnętrzne, test szczelności, lokalizacja nieszczlności) za jedyne 899 zł. Dojazd wyceniany indywidualnie.


Nie zawsze zdajemy sobie sprawę, że to przede wszystkim nieszczelności osłony zewnętrznej budynku powodują infiltrację zimnego powietrza do wnętrza domu i to one są przyczyną znacznych strat energii i braku komfortu cieplnego.

Zapraszamy więc do zapoznania się także z naszą kolejną prezentacją dotyczącą wykorzystania kamer termowizyjnych przy testach szczelności budynków metodą Blower Door Pobierz plik blowerdoor.zip

Naszą wiedzę i doświadczenie potwierdzają Uprawnienia Ministra Infrastruktury do wystawiania Świadectw Charakterystyki Energetycznej Budynków zapraszamy więc także do skorzystania z naszych usług dotyczących Certyfikatów Energetycznych dla budynków i lokali.

Zapraszamy do zapoznania się z naszym cennikiem usług.

Dodatkowo mamy przyjemność zaoferować Państwu także usługę diagnostyczną, pozwalającą znalezć rozwiązanie problemu w miejscach trudno dostępnych :

Lokalizacja przecieków i wycieków instalacji
 

Do lokalizacji wycieków stosujemy równocześnie pięć sprawdzonych metod, wykorzystujących różne właściwości fizyczne i objawy przecieku:

1) Kamerę termowizyjną firmy FLIR, która rozróżnia niewielkie zmiany temperatur w miejscu wycieku;

2) Stethophon firmy SEWERIN- specjalistyczne elektroniczne urządzenie nasłuchowe wzmacniające powstający w miejscu przecieku szum wody lub sprężonego powietrza;

3) Miernik wilgotności materiałów budowlanych wskazujący poziom wilgotności w badanych miejscach;

4) Wodoszczelne kamery inspekcyjne o zasięgu do 1,5 lub 20 metrów - wprowadzone do ciasnych miejsc lub rurociągów, pomagają zobaczyć i ustalić miejsca przecieków, niedrożności lub uszkodzeń instalacji. Dzięki dodatkowemu osprzętowi jakim dysponujemy, możemy również podjąć próbę wydobycia drobnych przedmiotów.

5) Profesjonalny detektor rur i przewodów który jest w stanie wykryć :
Drewno do głębokości 3,8 cm,
Metale żelazne i nieżelazne (w tym miedź) do głębokości 8 cm,
Kable pod napięciem do głębokości 5 cm.Zapraszamy do zapoznania się z referencjami : Referencje.pdf

Badania termowizyjne budynków uwidaczniające miejsca ucieczki ciepła można przeprowadzać naszymi kamerami już przy temperaturze poniżej +5 st.C.
Nie są wskazane zbyt niskie temperatury otoczenia, gdyż znacznie utrudniają analizę stwierdzonych mostków termicznych przeprowadzaną z właścicielem budynku lub osobą dobrze znająca badany obiekt.
Sprawdź pogodę w swojej okolicy i zarezeruj telefonicznie termin wizyty :Zapraszamy do skorzystania z naszych usług.

Created by: cdx.pl